zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Polecane artykuły

"Wszywka alkoholowa, jak działa i kiedy się na nią zdecydować" 20-01-2021

Substancja czynna stanowiąca główny składnik Esperalu to disulfiram. Działa ona na zasadzie metody awersyjnej, zaburzając proces rozkładu alkoholu w organizmie człowieka. Dzieje się to w wyniku nagromadzenia się szkodliwych substancji w postaci kwasu octowego wywołującego osłabienie i złe samopoczucie.

czytaj całość

Czym jest normobaria? 20-01-2021

Naucz się… oddychać, czyli dlaczego tak naprawdę potrzebujemy tlenu
Tlen to pierwiastek, bez którego nie ma życia na ziemi.

czytaj całość

5 pytań, które pozwolą Ci stwierdzić, czy jesteś uzależniony od narkotyków 20-01-2021

Każde uzależnienie jest poważną chorobą – nieważne, czy to alkoholizm, narkomania czy może seksoholizm. Osoby uzależnione na początku swojej przypadłości często nie są do końca świadomi, że ich „upodobania” już można nazwać nałogiem. Czasami czują, że coś może być nie tak, ale skoro nikt nie podziela ich opinii, to nadal nieświadomie brną w uzależnienie. Warto wówczas odpowiedzieć samemu sobie na kilka pytań, które wykluczą lub – niestety – potwierdzą wystąpienie choroby, zwanej narkomanią.

czytaj całość

Smartband - mieć czy nie mieć, oto jest pytanie ? 20-01-2021

Niejednokrotnie można spotkać się z opinią, że te małe zgrabne urządzenia w swej funkcjonalności są w stanie konkurować z drogimi smartwatchami. Oczywiście nie odczytami na nich maila, ale w kilkukrotnie niższej cenie otrzymujemy sprzęt, który wypełnia podstawowe potrzeby związane z wysokiej jakości monitoringiem treningów

czytaj całość

Męskie utrapienie - prostata!?20-01-2021

Dlatego zwracamy się z pytaniami dotyczącymi tego zagadnienia do Pani dr Elżbiety Olak - specjalisty urologa, pracującej w Przychodni Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego im. J. Babińskiego we Wrocławiu mającej codzienny kontakt z dużą liczbą pacjentów zaniepokojonych pojawiającymi się u nich kłopotami.

czytaj całość

Jak leczyć swój organizm? 20-01-2021

Naturopatia to zbiór metod oraz terapii naturalnych, które mają na celu promowanie zdrowego stylu życia, zapobieganie chorobom i uodpornienie się na nie oraz zachowanie odpowiedniego stanu zdrowia.

czytaj całość

Zespoły bólowe kręgosłupa. 20-01-2021

Kręgosłup, po przyjęciu przez człowieka postawy pionowej, stale poddawany jest działaniu znacznych sił, do których nie był dawniej przystosowany, kiedy poruszał się na 4 kończynach.

czytaj całość

Skuteczna walka z trądzikiem dzięki medycynie estetycznej 20-01-2021

Problemy z wypryskami na twarzy, dekolcie, plecach i szyi dotykają zwykle młodych osób. Najczęściej są spowodowane burzą hormonalną, która jest naturalnym zjawiskiem w wieku dojrzewania. Niestety, zdarza się, że hormony szaleją znacznie dłużej i trądzik pojawia się również po 30. roku życia. Co wtedy zrobić? Jak walczyć z pryszczami? Odpowiedzią jest medycyna estetyczna. 

czytaj całość

Przeciwzapalne właściwości imbiru i kurkumy 20-01-2021

Obecny sezon jesienno-zimowy to okres, w którym odporność organizmu jest dla nas jeszcze ważniejsza niż zwykle. Warto więc wspierać nasz układ immunologiczny za pomocą dobroczynnych właściwości niektórych roślin i przypraw.

czytaj całość

Refundacja na zdrowie 20-01-2021

Refundacji podlegają m.in. produkty chłonne na nietrzymanie moczu, wkładki, pieluchomajtki, majtki chłonne, ale także wkłady i pieluchy anatomiczne oraz podkłady chłonne. Posiadają zwiększoną chłonność, a dodatkowym ułatwieniem jest bezpłatny ich dowóz do domu. By skorzystać z takiego ułatwienia, wystarczy kilka prostych kroków.

czytaj całość